KSŁomianki

Strona główna / Aktualności / Koniec sezonu 2019/2020 (akt)

Koniec sezonu 2019/2020 (akt)

Koniec sezonu 2019/2020 (akt)}

      W dniu 7 maja 2020 roku odbyło się zebranie Prezesów Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej, poświęcone w szczególności przeanalizowaniu możliwości wznowienia i dokończenia zawieszonych rozgrywek seniorskich IV ligi i niższych klas rozgrywkowych oraz rozgrywek młodzieżowych prowadzonych przez WZPN-y, które zostały zawieszone z uwagi na wprowadzony na terytorium Polski stan epidemii.

      Stosownie do rządowych planów tzw. „odmrażania życia społecznego” zniesienie ograniczeń, umożliwiające organizację meczu piłkarskiego w niższych klasach rozgrywkowych ma nastąpić dopiero w IV (ostatnim) etapie znoszenia ograniczeń związanych z koronawirusem, w nie określonym na chwilę obecną terminie. Powyższe czyni niemożliwym zarówno kontynuowanie obecnie rozgrywek piłkarskich prowadzonych przez Wojewódzkie ZPN, jak również zaplanowanie terminu wznowienia tej rywalizacji w niedalekiej przyszłości, dopuszczającego nawet możliwość jej zakończenia do początku lipca bieżącego roku. 

      Prezesi  wypracowali wspólne stanowisko o zakończeniu rozgrywek IV ligi i klas niższych oraz rozgrywek młodzieżowych prowadzonych przez Związki pomimo nierozegrania wszystkich zaplanowanych meczów, jednocześnie ustalając, iż jako kolejność drużyn w końcowych tabelach rozgrywek sezonu 2019/2020 przyjmuje się kolejność drużyn w tabeli po ostatniej rozegranej kolejce rozgrywek. Drużyny zajmujące miejsca premiowane awansem uzyskają awans do wyższej klasy. Po sezonie 2019/20 nie będzie natomiast spadków do niższych klas rozgrywkowych.

      Według powyższego awans do 3 ligi wywalczyłyby następujące kluby:

Drukarz Warszawa (grupa północna), Radomiak II Radom?, Błonianka Błonie?, lub MKS Piaseczno? (grupa południowa). Kluby te zakończyły rundę jesienną z taką samą liczbę punktów. Czy awansuje lider z każdej grupy, czy będzie rozegrany mecz barażowy?

      Awans do 4 ligi z okręgówki zapewniłyby zespoły:

Narew Ostrołęka (region ciechanowsko-ostrołęcki), Orzeł Goleszyn (płocki), Drogowiec Jedlińsk (radomski), Tygrys Huta Mińska (siedlecki). Z regionu warszawskiego grupy I: Escola Varsovia lub Marcovia Marki. Prawdopodobnie będzie to Escola, która wygrała bezpośredni mecz i ma lepszy ogólny bilans bramkowy. Z grupy II: Ursus II Warszawa lub Okęcie Warszawa. Ursus II wygrał bezpośredni mecz, ale to Okęcie ma korzystniejszy bilans bramkowy ogółem.

O awans do 4 ligi w meczach barażowych miały zagrać ekipy: KS CK Troszyn, Kasztelan Sierpc, Zamłynie Radom, Hutnik Huta Czechy, AP Marcovia Marki/Escola Varsovia, Okęcie Warszawa/Ursus II Warszawa. Tutaj również jak w przypadku awansu do 3 ligi pozostaje pytanie czy awansują wszyscy, czy zostaną rozegrane mecze barażowe?

      W miarę napływania kolejnych informacji będziemy zamieszcać na naszej stronie.

Źródło: mzpn.pl, pilkanamazowszu.pl, 90minut.pl