KSŁomianki

Strona główna / Aktualności / Danek w 1 lidze

Danek w 1 lidze

Danek w 1 lidze}

W ostatnim dniu okienka transferowego w Polsce, do ekipy z Częstochowy dołączył 18-letni pomocnik Danian Pavlas.

Urodzony w Маgnitogorsku Pavlas jest lewym pomocnikiem. Od lipca 2013, przez kolejnych 5 lat związany był z młodzieżowymi drużynami Pogoni Szczecin. W lipcu 2018 roku zasilił szeregi KS Łomianki, gdzie w rundzie jesiennej wystąpił łącznie w 14 spotkaniach.

- Jestem podekscytowany tym transferem. Ostatnia runda w moim wykonaniu była bardzo udana. Swoją grą przyciągnąłem uwagę między innymi Legii, Górnika i Rakowa. Trenerzy Rakowa zaprosili mnie do Częstochowy żebym bliżej poznał klub. Dziś podpisałem kontrakt i cieszę się, że tu jestem i będę mógł stać się częścią tego zespołu. Wiem, że pod skrzydłami trenera Marka Papszuna i jego sztabu szkoleniowego rozwinę swój potencjał. Zdaję sobie sprawę, że trafiam do drużyny, która ma ambitne cele. Wiem, na co mnie stać i zrobię wszystko, żeby udowodnić swoją wartość. Raków to świetnie przygotowany zespół. Będę ciężko pracował na debiut i na to, aby dołożyć cegiełkę do sukcesu na koniec sezonu - powiedział „Danek”.

Wychowanek Gwardii Koszalin szlify w młodzieżowej piłce zdobywał w Akademii Piłkarskiej Pogoni Szczecin. Zawodnik otrzymał od Rakowa zaproszenie na testy, które pomyślnie przeszedł. Na ich podstawie podjęta została decyzja o transferze.

- Spędziłem w Pogoni 5 lat. Przez ten okres poznałem wielu fantastycznych ludzi, a także zebrałem cenne doświadczenie. Moim celem było jednak jak najszybsze przejście z piłki juniorskiej do seniorskiej. Oczywiście, znam Marcina Listkowskiego z czasów Pogoni, ale jestem bardzo kontaktową osobą, która chętnie nawiązuje nowe znajomości. Świetnie odnajduję się w szatni piłkarskiej i chętnie zbieram wskazówki od doświadczonych zawodników. Wiem, że pomoże mi to stać się lepszym piłkarzem - zakończył Pavlas.

Danian Pavlas przechodzi do Rakowa w ramach transferu definitywnego. Zawodnik związał się z klubem umową na 1,5 roku. Klub zapewnił sobie opcję przedłużenia kontraktu na okres 3 lat. 


           źródło: www.rksrakow.pl